KULLANIM ALANLARI

TARIM

TARIM

Honcover Nonwoven, tarımsal uygulamalar için çözümler sunmaktadır. Soğuk hava perdesi, don örtüsü ve malç örtüsü üretmekteyiz. Müşteri ihtiyaçları tespit  edilerek, ihtiyaca uygun farklı nonwoven çözümleri de sunmaktayız.

Standart olarak soğuk hava perdesi ve don örtüsü olarak kullanılan kumşlarımız UV’lidir. Yapıştırma kumaşlarda maksimum 16 mt en ölçüsüne çıkmaktayız. Yapıştırma kumaşları ultrasonik dikiş ile yapmaktayız. Farklı talepler için kenarı takviyelendirilmiş kumaş üretimimiz de mevcuttur. Ayrıca, kullanım yerine göre kumaşta kullanılması gereken UV oranı ile ilgili de tavsiye hizmeti vermekteyiz.

Nonwoven, bahçe ve tarım alanında ürünler sunmaktadır. Bu ürünler genellikle hava, nem geçirgen, UV-dayanıklı ve sıvı-emici (hidrofilik) özelliklere sahiplerdir. Tarım ürünlerimiz istenilen renk, en ve gramaja göre çeşitlilik gösterir.

Bu ürünlerin başında,

  • sera örtüsü,
  • buzlanmayı önleyici kılıf,
  •  zararlı ot engelleyici kumaş, olmakla beraber;

Ekin kaplama, ayaza karşı koruma, zararlı haşerelerden koruma, hobi bahçeciliği, zararlı ot kontrolü gibi alanlarda kullanılır..

Bu kumaşların kullanım amacı ise; üretimi optimize etmek, ürünü düşük sıcaklıklarda muhafaza etmek, topraktaki nem miktarını düzenlemek, yabani ot çıkmasını engellemek gibi özellikler sunmaktadır.